• İhsaniye Yüce Sk. Doruk Sit C Blok K:1 D:1, 16200 Nilüfer/Bursa
Lazer Epilasyon

Merkezimizde kullanılan, Aryo-Tech Diot Buz Lazer Platformu Lazer Epilasyon Teknolojisi Lazer epilasyon Yöntemlerinde yeni bir dönemi temsil ediyor. Karma dalgo boyu teknolojisi sayesinde, tüm cilt, ten rengi ve kıl tiplerinde; 4 mevsim uygulanabiliyor. Kesin sonuç alınan işlemlerimizde belirli seans aralıkları takip ediliyor.

Lazer epilasyon son yıllarda bayanların en büyük kurtarıcısıdır. Kadınlar tüylerinden kurtulmak için en etkili ve kesin çözüm olarak lazeri tercih ediyorlar. Aslında tüylerden arınmak için birçok yöntem var. Fakat birçoğu acı verdiğinden dolayı lazer bayanların işine gelmektedir. Ancak, lazer epilasyon yaptırırken de dikkat etmek gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle cilt yapınızı öğrenmeniz lazer bakımından önemlidir. Bunun yanı sıra, lazer yapılırken kullanılan araç ve gereçler de kesinlikle önemlidir. Eğer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Lazer epilasyonun amacı vücudun tüylerden tamamen kurtulmasıdır. Kalıcı bir şekilde tüylerden kurtulmak bu yöntemle mümkün olmaktadır. Lazer epilasyon hemen hemen tüm cilt tiplerine uygulanır. Eğer cildinizde herhangi bir sorun yoksa istediğiniz bölgeye lazer yaptırabilirsiniz. Eğer cildiniz koyu ise, tüylerinizden arınmanız biraz daha zor olabilir. Çünkü koyu renk ciltler lazer ışığını hapsettiği için etkiyi oldukça azaltır. Eğer cilt renginiz açık ise, lazerden mükemmel bir sonuç alabilirsiniz. Eğer bugünlerde epilasyon yaptırmak istiyorsanız kış ayları en uygun zaman olacaktır. Bunun nedeni ise lazerden sonra cildin kesinlikle güneşe maruz kalmaması, terlememesi ve ıslanmaması gerekmektedir. Bu nedenle kış aylarında epilasyon yaptırmak çok daha doğru olacaktır. Daha önce lazer yaptırmadıysanız acı verip vermediğini merak ediyorsunuz demektir. Lazer ışığı kıl köklerini yaktığı için deriye de ısı verir. Bu nedenle özellikle genital bölgede biraz daha fazla acı hissedebilirsiniz. Lazer yaptıracaksanız kesinlikle lazeri yapacak olan kişinin uzmanlığından emin olmanız gerekmektedir. Her önüne gelen lazer ile epilasyon yaptığını iddia etse de birçoğu bu işi gelişigüzel yaparak cildi tahribata uğratabiliyorlar. Bu yüzden seçiminizi yaparken dikkat etmelisiniz.

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük olan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Bu uygulamadan sonuç alma kişiden kişiye değişmektedir. Güvenilir bir firmayı tercih ederek etkili bir epilasyon yaptırabilirsiniz. Epilasyon yapan yerlerin kişinin kıl köklerini, cilt tipini dikkate alarak işlem yapması gerekir. Bunun yanı sıra, epilasyon yaptırılan yerin temiz ve hijyenik olması da önemlidir. Lazer epilasyon hamilelerde, tüyleri beyaz olanlarda, sedef hastalığı olan kişilerde kesinlikle kullanılmaz.

Lazer Epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

 

Lazer Epilasyon, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki epilasyon ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler. Bu özellikten yararlanarak epilasyon ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

 

Lazer Epilasyon prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin epilasyon ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler.

Amaç ısıtılan(bakım yapılan bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

 

 Lazer Epilasyon Herkese Uygulanır mı?

 Lazer Epilasyon uzun yıllardan beri güvenle uygulanan bir yöntem olmakla birlikte bazı durumlarda tedbiren bakımdan kaçınmak gerekir. Bu durumlar;

– Küçük yaşta olup kıl yapısı gelişimini tamamlamamış kişilerde

– Hepatit-B hastalarında

– Hamilelerde

– Cilt ve deri hastalığı bulunan kişilerde

– Kanser hastaları

 

 Lazer Epilasyon Her Bölgeye Uygulanır mı?

 Lazer Epilasyon uygulaması yapılmayan ve sakıncalı bulunan bölgeler

– Skar ve açık yaralar,

– Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgeler,

– Et beni,

– Saç dipleri,

– Burun ve kulak içleri,

– Göz ve kirpik çevresi,

– Dövme üzerine (epilasyon dövme içerisinde ki pigmenti hedefleyeceğinden dövmede bozulmalar olabilir)

Çalıştığımız Markalar