Lenf Drenaj Masajı 

 Lenf Drenaj Masajı, sadece lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yoğun bir şekilde dolaşım sistemi düzene soktuğu için  hücrelere daha yoğun kanın ulaşması ile birlikte derinin ve dokununda sıkılaşmasını sağlar .Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Lenf Dranaj Masajının metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkisi kilo verme sürecine hız kattığı gibi, aynı zamanda son derce keyifli dinlendiricidir. Lenf Drenaj Masajı bölgeler zayıflama kürleri haricinde, özellikle menopoz döneminde hormomal değişimlere bağlı olarak vücüdda biriken ödeminde atılmasında son derece etkilidir.

Lenf Drenaj Masaj Cihazı

 Lenf drenaj , bölgesel incelme, selülit ve sıkılaşma programlarında sonucun etkisini arttırmak için kullanılan bir yöntemdir. Lenf Dfrenajda amaç, parçalanan yağların lenf sistemine aktarılarak vucuttan kolay atılmasını sağlamaktadır.Lenf dranaj bütün bölgesel incelme programlarının arkasından uygulanabilir. Lenf tedavisi sırasında kişiye bir kıyafet giydirilir ve tedavi süresince kişi bu kıyafetin içnde dinlenerek süreyi doldurur. Kıyafetin içindeki kablolarla vücüda ısı, titreşim ve akım verilir. Bu sayede lenf akışı uyarılır ve lenf damarlarına baskı yapan yağ dokuları vücüttan dışarı itilir. Böylece lenf akışını hızlanması ile yağ yıkımı, sıkılaşma, kolajen artımı ve sonuç olarakta bölgesel incelme sağlanmış olur. Lenf dranaj kan dolaşımı bozukluğu olan kişilere ve kalp pili olan kişilere uygulanmaz.

Lenf Drenaj Yöntemi Nasıldır?

 Kişiye ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlar. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.
 Vellashape sonrasında uygulamanın etkinliğini arttırmak için uygulanır.  Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

Lenf Drenaj Hangi Tedavilerde Kullanılır ?

  • Hastalık sonucu vücutta oluşan ödemlerde

  • Selülitleri gidermede

  • Zayıflama tedavilerinde - destekleyici olarak

  • Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde 

  • Vücüttta biriken toksinlerin atılmasında , tedavi edici

  • Ameliyet öncesi ve sonrası sıkıntılar

Lenf Drenajın Diğer Masajlardan Farkı Nedir ?

 Lenf dranaj masajını diğer masajlardan ayırt edici özelliği hiçbir ürünün kulllanılmamasıdır. Aynı zmanda lenf dranaj masajı diğer masajlara göre çok hafif ve sürekli tekrar eden hareketlerden oluşur. Lenf drenaj tek yönlüdür,  aşağıdan yukarı kalbe doğru hareketlerle yapılır.Vücutta kızarıklık oluşturmaması da en büyük özelliğidir.

  • Facebook - Gri Çember
  • Heyecan - Gri Çember
  • Instagram - Gri Çember

© 2019 by Cdl GRUP. Tüm Hakları Saklıdır.