Pasif Jimnastik Nedir ?

 Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, çalışamayan kaslarımız da bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor.

 Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Bu sayede fiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır ?

 Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanamaz ?

  1. Kalp pili olanlar,

  2. Hamileler,

  3. Regl döneminde olan bayanlar dışında herkese bu uygulama yapılabilir.

          Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay alarak uygulatabilir.

Pasif Jimnastik Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Pasif jimnastik, bölgesel zayıflamada yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayarak incelme ve sıkılaşma sağlar. Ancak pasif jimnastik uygulamasının ardından bol su içilmesi gerekir. Su tüketimi, vücutta yağ hücrelerinin daha kolay parçalanmasına ve daha hızlı bir şekilde pasif jimnastik etkilerinin görülmesine yardımcı olmaktadır.

 Pasif jimnastik uygulaması bir kilo verdirme programı değildir. Bu nedenle pasif jimnastiğe başladığınız zaman aynı zamanda dengeli beslenmeye de dikkat etmelisiniz. Diğer bölgelerin de bu süreçte kilo verme ve sıkılaşmasını sağlamak, daha dengeli bir vücut görünümüne sahip olmak için pasif jimnastik döneminde normal kardiyo, jimnastik, günlük egzersiz, koşu, yürüyüş gibi sporların yapılmasına da devam edilmesi gerekmektedir.

  • Facebook - Gri Çember
  • Heyecan - Gri Çember
  • Instagram - Gri Çember

© 2019 by Cdl GRUP. Tüm Hakları Saklıdır.